Podłogi wykonane z drewna potrafią być naprawdę drogie. Na szczęście na rynku dostępna jest ich tańsza alternatywa – panele podłogowe Poznań. Czy warto się na nie zdecydować? Jakie są zalety paneli podłogowych?

Nie tylko imitacja drewna

W przeszłości panele podłogowe były produkowane wyłącznie po to, żeby imitowały drewno. Obecnie jednak zaczyna się to zmieniać i możemy znaleźć materiały, które przypominają płytki ceramiczne, a nawet beton. Wybór opcji dostępnych na rynku jest naprawdę duży, a więc każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Co więcej, panele podłogowe wcale nie muszą mieć koloru drewna. Obecnie bardzo modna jest biel, szarości czy beże, ale też ciemniejsze kolory. Oczywiście nadal znajdziemy również panele, które przypominają drewno. W takim przypadku będziemy mogli nawet wybrać który gatunek chcemy mieć w naszym mieszkaniu – orzech, jesion, a może dąb?

Trwałość w niskiej cenie

Panele podłogowe wykonuje się łącząc ze sobą kilka warstw – melaminę, z której tworzy się ich spód, płyt pilśniowych z HDF lub MDF oraz płyt wiórowych. Wszystkie te warstwy sprawiają, że nasza podłoga będzie trwała i odporna na odkształcanie pod wpływem wilgoci. Każdy z elementów jest odpowiedzialny za inną właściwość paneli, a połączenie ich razem sprawia, że uzyskujemy produkt, który posłuży nam przez lata. Na zewnątrz znajduje się jeszcze warstwa wykonana z laminatu, która odpowiada za wygląd podłogi. Możemy na nią nadrukować wzór wybranego gatunku drewna lub nawet betonu czy płytek ceramicznych. Warstwę tę pokrywa się jeszcze żywicą oraz kolejnymi powłokami chroniącymi, dzięki którym panele podłogowe stają się odporne na ścieranie. Od tej ostatniej warstwy zależy jakość całej podłogi.
Dodatkowym autem tego rozwiązania jest fakt, że podłoga wykonana z paneli może zostać bardzo łatwo zmontowana i rozmontowana. Sam montaż jest bardzo łatwy i będziemy sobie w stanie z nim poradzić bez trudu. Dużą zaletą jest też jej niska cena. Ciężko o tańsze rozwiązanie.