Zastosowanie nowoczesnego wzornictwa w drzwiach oraz bramach staje się coraz popularniejsze. Nie tylko muszą być one praktyczne, ale również estetycznie wyglądać. Dlatego warto zastanowić się, jakie trendy i inspiracje są obecnie na topie.

1. Inspiracje z natury
Obecnie zwraca się uwagę na to, by produkt był jak najbardziej naturalny. W przypadku drzwi i bram, modne są materiały, które pochodzą z natury – drewniane, kamienne, ze szkła matowego czy lustrzanego. Łącznie z minimalistycznym stylem nadają pomieszczeniom lekkości i harmonii.

1. Efektowne wzory
Najnowsze trendy w modzie oraz wzornictwie zainspirowały projektantów do opracowywania oryginalnych wzorów na drzwiach oraz bramach. Różnego rodzaju asymetrie, kształty oraz rzeźbienia, nadają produktom nowoczesny wygląd.

– Linie geometryczne
– Abstrakcyjne motywy
– Wzory w postaci zarysu wzgórza

1. Technologiczne rozwiązania
Zastosowanie technologicznych rozwiązań staje się coraz bardziej popularne, także w przypadku drzwi i bram. Obecnie dostępne są produkty z elektronicznym otwarciem oraz funkcją automatyczną. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na zdalne sterowanie, zapewniając użytkownikom wygodę i bezpieczeństwo.

1. Minimalistyczny design
W przypadku nowoczesnego wzornictwa, kluczem jest minimalizm. Przeważające kolory to biel i szarości, a także ich modyfikacje w ciemniejszych odcieniach. Projektanci stawiają na prosty design, który wpisuje się w style Scandinave, Zen oraz Loft.

– Prosty design
– Biel i szarosci
– Minimalizm

1. Nieoczywiste rozwiązania
Projektanci coraz częściej szukają nietypowych inspiracji podczas tworzenia nowoczesnych drzwi i bram. Celem jest wprowadzenie do wnętrza czegoś nietypowego oraz zaskakującego. Wspomniane tu wcześniej technologiczne rozwiązania i zastosowanie różnorodnych materiałów to tylko niektóre z używanych sposobów.

– Nietypowe inspiracje
– Zróżnicowane materiały
– Jaskrawe kolorystyki

Nowoczesne wzornictwo drzwi i bram to nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka oraz design. Wyzwania stawiane przed projektantami to wprowadzenie do pomieszczeń czegoś wyjątkowego i niebanalnego. Nadążanie za trendami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami to klucz do sukcesu w dzisiejszych czasach.