Panele szklane Kraków są dość nowym produktem. Wykorzystuje się je do wykończenia pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Stosuje się także jako ozdobę ścian. Mogą zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne, fronty szafek kuchennych i innych mebli. Szkło dekoracyjne służy ozdobie salonu, łazienki czy sypialni. Jest stosowane jako dekoracja w eleganckich salonach kosmetycznych czy restauracjach. Jakie są rodzaje paneli szklanych?

Szkło do paneli szklanych

Szkło dekoracyjne różni się od siebie szkliwem, z jakiego jest wytwarzane. Może to być szkło Float o zróżnicowanej grubości. Jest wyjątkowo gładkie, przejrzyste i przede wszystkim polerowane. Grubszy Float może być delikatnie zielony. Wykorzystuje się je jako panele szklane do kuchni, ściany prysznicowe, przesuwne drzwi.  Jego odmianą jest szkło OptiWhite zwanym szkłem optycznym albo kryształowym. Idealnie przepuszcza światło, nie ma zabarwienia zielonkawego na krawędziach i może być piaskowane. Służy m.in. do produkcji frontów mebli i szafek kuchennych.

Inne rodzaje szkła do ozdobnych paneli

Najbardziej popularne jest szkło hartowane, bardzo wytrzymałe i trwałe: odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie temperatury. Można wykonać z niego panele szklane ozdobne, ale też blaty i półki, a nawet kabiny prysznicowe. Szkło hartowane można z powodzeniem lakierować, matowić lub zachować zupełnie przezroczyste czy ozdobić oryginalną grafiką. Szkło Float może występować w wersji hartowanej. Innym rodzajem materiału jest szkło trawione: matowe, ale bardzo trwałe. Ponadto występuje w kilku kolorach. Idealne do szlifowania i frezowania. Panele szklane produkuje się także ze szkła piaskowanego, którego powierzchnia jest chropowata. Wyjątkowo ozdobne i nowoczesne są panele tworzone ze szkła klejonego łączonego specjalną lub żywicą w dowolnym kolorze i wzorze. Natomiast przy zastosowaniu szkła lodowego uzyskuje się ciekawy efekt wizualny. Ten rodzaj szkła składa się z trzech warstw, a środkowa jest rozbita. Całość łączy się żywicą.

Panele szklane są ciekawą ozdobą nowoczesnego mieszkania czy domu.