W bardzo wielu miejscach pracy istnieje zwiększone ryzyko zaplamienia bądź zabrudzenia ubrania. Optymalnym rozwiązaniem jest w tym przypadku fartuch foliowy ochronny, który stanowi skuteczną barierę dla niepożądanych czynników zewnętrznych. To element niezwykle praktyczny, gdyż ze względu na jednorazowy charakter wystarczy go wyrzucić do kosza (bez konieczności prania czy dezynfekowania).

Podstawowe parametry użytkowe

Standardowy fartuch foliowy świetnie zabezpiecza prywatną garderobę przed wszelkimi płynami, drobinkami brudu oraz szkodliwymi drobnoustrojami. Jednocześnie odznacza się ponadprzeciętną lekkością, więc nawet w minimalnym stopniu nie utrudnia realizowania codziennych obowiązków zawodowych. Pomimo jednorazowości jest wystarczająco odporny na uszkodzenia mechaniczne w postaci przebić czy pęknięć. Ostatnia kluczowa zaleta to stosunkowo niska cena – za pojedynczy egzemplarz zapłacimy od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu złotych (w zależności od materiału, przeznaczenia i zastosowanych udogodnień konstrukcyjnych). Na szczególną uwagę zasługują wersje wykonane z folii LDPE, która znakomicie łączy w sobie wysoką trwałość z elastycznością i niepodatnością na osiadanie kurzu. Na rynku znajdziemy też specjalne modele wzmocnione warstwą laminatu. Po więcej informacji zapraszamy na https://folmet.com.pl/service/fartuchy-ochronne/.

Norma w branży spożywczej i medycznej

Fartuch foliowy ochronny wprost doskonale sprawdza się w zakładach produkujących i przetwarzających żywność, mleczarniach, masarniach, sklepach mięsnych, piekarniach oraz innych firmach funkcjonujących w szeroko rozumianej branży spożywczej. Obowiązują tam rygorystyczne normy, które wymuszają na pracownikach noszenie elementów gwarantujących zachowanie ścisłej higieny. W przeciwnym razie zarazki i bakterie mogłyby się łatwo przedostać do pożywienia, co zagrażałoby bezpośrednio zdrowiu klientów. Omawiany fartuch jest ponadto niezbędny w publicznych szpitalach, prywatnych gabinetach lekarskich, ambulatoriach, sanatoriach, przychodniach czy gabinetach stomatologicznych. Pełni bowiem zasadniczą rolę przy wykonywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych procedur medycznych.

Pozostałe możliwe zastosowania

Ze względu na swoje właściwości fartuch foliowy ochronny jest dosyć uniwersalny, a dzięki temu wykorzystywany w rozmaitych miejscach. Doskonały przykład to choćby salony fryzjerskie i kosmetyczne, w których każdego dnia przeprowadzane są liczne zabiegi upiększające. W tym konkretnym przypadku priorytet stanowi oczywiście zabezpieczenie stroju klientów i pracowników przed zachlapaniem jakąś trudną zmywalną substancją chemiczną. Poza tym jednorazowe fartuchy okazują się nieocenione m.in. w procesie konserwowania maszyn przemysłowych, naprawiania samochodów osobowych (warsztaty i serwisy motoryzacyjne), malowania ścian w pomieszczeniach, tynkowania elewacji, lakierowania detali, wykonywania eksperymentów laboratoryjnych oraz przygotowywania smacznych potraw (restauracje, bary, mobilne punkty gastronomiczne). Rozsądnym pomysłem jest również posiadanie fartucha we własnym domu lub mieszkaniu, gdyż przydaje się przy wielu codziennych czynnościach.