Nie da się stworzyć salonu ani przestrzeni wypoczynkowej w domu bez znalezienia dobrej kanapy lub sofy, bez względu na to, w jakiej tendencji planujemy lub już zaaranżowaliśmy nasze domowe strefy relaksu. Do najpopularniejszych obecnie trendów należą ascetyczne nurty skandynawskie. W jaki sposób dobrać kanapę w tym stylu i na co zwracać szczególną uwagę? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym artykule.

Czym się wyróżnia kanapa w stylu skandynawskim?

Może być ozdobnie profilowana, jednakże jej głównym wyznacznikiem stylistycznym jest prostota i geometryczny kształt. Kanapy w stylu skandynawskim najczęściej obija się gładkimi tkaninami, uzupełniając je o wygodne poduszki, znacząco podnoszące komfort użytkowania.

Bo przecież przede wszystkim kanapa musi być wygodna. Warto znaleźć rozwiązanie dopasowane wielkością do ilości domowników oraz uwzględnić częstotliwość przyjmowania gości. Podczas codziennego wypoczynku oraz odwiedzin to właśnie wokół kanapy toczyć się będzie życie domu.

Rozwiązania skandynawskie najczęściej utrzymane są w stonowanej, ciepłej kolorystyce, którą bez problemu można wkomponować w naturalne wnętrza szwedzkie, zdominowane przez tekstylia i drewniane powierzchnie. Aranżacja tego typu pozwala na wytworzenie wrażenia przytulności, sprzyjającego odpoczynkowi.

Coraz częściej można też znaleźć rozwiązania w energetyzującym i przykuwającym uwagę kolorze, który idealnie sprawdza się w nowoczesnych pomieszczeniach, nawiązujących nawet do stylu industrialnego. Pozwalają na wprowadzenie do nich nieco komfortu i wygody.

Wyznacznikiem kanap w stylu skandynawskim są również wcześniej wspomniane poduszki, również w wersji ozdobnej. Pozwalają one na wygodne spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej, ale też stanowią ciekawy akcent dekoracyjny dla salonu, który na dodatek jest prosty i szybki do zmiany, dzięki czemu nasze wnętrze bez większych trudności może zyskać nowy wyraz, bez przeprowadzania dużej rewolucji wnętrzarskiej.

Piękna kanapa to ozdoba każdego salonu, łącząca w sobie funkcję dekoracyjną z użytkową w sposób idealny. Jeśli zależy nam na wygodzie i pięknej aranżacji, zakup kanapy w stylu skandynawskim to świetne rozwiązanie.