Domowy salon to miejsce, w którym bardzo często znajdujemy przestrzeń na ustawienie stołu z krzesłami. W ten sposób nasz salon zyskuje na funkcjonalności, a my jesteśmy w stanie stworzyć umowną strefę jadalnianą lub strefę odpoczynku. Posiadanie w pokoju dziennym funkcjonalnego zestawu jadalnianego to duży atut i ułatwienie. W takich warunkach zdecydowanie wygodniej spędzać czas w gronie najbliższych lub organizować rodzinne posiłki. Nie od dziś wiadomo, że wspólne spożywanie posiłków bardzo zacieśnia więzi rodzinne, więc o to dbajmy.

Stoły do salonu to klasyczne meble jadalniane, które znajdą się zarówno w pokojach dziennych oraz w kuchniach. Rozmiar stołu zawsze powinien być determinowany naszymi realnymi potrzebami oraz możliwościami aranżacyjnymi. Ciekawym pomysłem może być zakup klasycznego, prostokątnego stołu wykonanego z drewna. To uniwersalny mebel, który sprawdzi się w wielu aranżacjach wnętrz. Przy takim stole swobodnie usiądzie sześć osób, co jest dodatkowym atutem. Gdy zadbamy o funkcję rozkładania stołu, wówczas w przypadku takiej potrzeby znacznie możemy zwiększyć rozmiary jego blatu, co przyda się podczas większych przyjęć lub rodzinnego zjazdu.

Jak jeszcze można zaaranżować kącik ze stołem w salonie?

Drugim pomysłem może być zakup okrągłego lub owalnego zakończonego stołu. Meble o takim kształcie zdecydowanie lepiej sprawdzają się w większych salonach, ponieważ powinny być ustawione wyspowo, a wokół nich powinny znajdować się krzesła. Opcja ta jest mniej ustawna, ale wydaje nam się, że bardziej estetyczna i subtelna. Owalne stoły pozwalają również na ulokowanie wokół nich nieparzystej liczby osób bez spowodowania efektu brakującego elementu, co również nie jest bez znaczenia. Stoły takie idealnie wpiszą się zarówno w klasyczne oraz bardziej nowoczesne pokoje dzienne.

Jeszcze innym wariantem może być zakup nowoczesnych i designerskich stołów, które pokochają osoby ceniące sobie różnorodność i oryginalność. Meble takie często mają oryginalną podstawę oraz wykończenie blatu z dodatkiem szkła, metalu lub tworzyw sztucznych. To opcja zdecydowanie do designerskich i nowoczesnych wnętrz, jednak również będzie bardzo funkcjonalna i co ważne, bardzo estetyczna. To tylko trzy przykładowe opcje na stół w salonie, a na rynku bez trudu znajdziemy ich zdecydowanie więcej. Mebel powinien być maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb.