Jakie są największe zalety podwieszanych sufitów? Szybkość montażu, niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne, jakie daje ta metoda. Z tego względu zyskuje coraz większe grono zwolenników.

ceny sufitów podwieszanych robocizna

Gdy ustalamy ceny sufitów podwieszanych robocizna jest jednym z istotnych elementów. Warto znaleźć odpowiednią ekipę, która wykona zadanie w sposób prawidłowy. Gdyż choć sam proces nie należy do specjalnie skomplikowanych, mimo to zdarzają się błędy. W przypadku sufitów podwieszanych może być to niezmiernie niebezpieczne, gdyż grozi możliwością, że płyty, w którymś momencie spadną.

Co należy zrobić, żeby sufit podwieszany był piękny i bezpieczny?

1. Należy dobrze dobrać typ płyt kartonowo-gipsowych. Trzeba wziąć pod uwagę czy sufit ma być barierą ognioochronną, jaka jest wilgotność panująca w pomieszczeniu.
2. Odpowiednio dobrać zawiesia do rusztu. Pomoże to w odpowiednim dopasowaniu wysokości podwieszenia.
3. Odpowiednio dobrać rusztu oraz rozstawów elementów rusztu.
4. Materiały powinny być systemowe. Całość zestawu rusztu składa się z zawiesza, łączników, profili, które będą przenosić dość spore obciążenia. Każdy element musi mieć odpowiednią wytrzymałość. Zwróćmy zatem uwagę na to, by wszystkie elementy pochodziły od jednego, renomowanego producenta.
5. Na koniec pamiętajmy o dość nieoczywistym elemencie. Montaż sufitów można przeprowadzać w temperaturze minimalnej do +5 stopni Celsjusza. Podczas całego procesu temperatura i wilgotność powinny być stałe. W innym razie może to grozić powstaniem rys i pęknięć na płytach.

Bezpieczeństwo to podstawa. Zadbajmy więc o to, żeby nasz dom był nie tylko piękny, ale właściwie zabezpieczony.